Jak Normobaria wpływa na migrenę?

Migrena to choroba cywilizacyjna, z którą z roku na rok zmaga się coraz więcej osób. Niestety leczenie zwykle przebiega objawowo, co oznacza regularne stosowanie silnych leków przeciwbólowych. Napady migrenowe powodują niezdolność do normalnego funkcjonowania, co jest dość uporczywe i zdecydowanie utrudnia codzienne życie. Wsparciem dla walki z migreną okazuje się tlenoterapia w komorze normobarycznej.

Czym jest migrena?

Migrena to choroba przewlekła, z którą zmaga się wiele osób na całym świecie. Poświęca się jej coraz więcej czasu, ale mechanizm jej powstania nadal jest pełen tajemnic. Ten fakt zdecydowanie utrudnia zarówno diagnozę, jak i leczenie. Zwykle napad migrenowy poprzedzają objawy, takie jak światłowstręt, rozdrażnienie, czy pulsujący ból po jednej stronie głowy. Migreny mogą być powodowane przez niezdrowy tryb życia, złe odżywianie, brak ruchu, odwodnienie, niedotlenienie, czy zbyt długi czas spędzany przed komputerem. Czasami migreny są także dziedziczone i wynika to z neuronaczyniowej nadwrażliwości mózgu. Wyróżnia się różne typy migreny, takie jak migrena z aurą i bez aury, miesiączkowa, oczna, przewlekła, brzuszna, a także stan migrenowy. Badanie migreny jako choroby opiera się na teorii naczyniowej, czyli kurczenia i rozkurczania tętnic co powoduje obrzęk i nadmierny przepływ krwi. Drugą teorią jest zapalenie tkanki nerwowej, czyli ból wynikający, z podrażnionych receptorów i włókien. 

Czym jest Normobaria?

W kapsule normobarycznej pacjent poddawany jest tlenoterapii w podwyższonym ciśnieniu barycznym. Cała sesja składa się z trzech elementów i trwa ona około 60 minut. Pierwsza część, czyli kompresja wprowadza pacjenta w podwyższone ciśnienie, druga faza to sesja właściwa, a trzecia to dekompresja, gdzie ciśnienie jest powolnie obniżane. Podczas sesji właściwej ciśnienie baryczne jest na poziomie 1500 hPa, a powietrze wzbogacone o zawartość tlenu, dwutlenku węgla i wodór. W tym czasie pacjent powinien się relaksować, może czytać książkę, czy słuchać muzyki. Korzyści z terapii jest wiele, wśród nich znajduje się zwiększona ilość komórek macierzystych, wzmocniona odporność, wzmocnienie układu krążenia i oddechowego, obniżony wydatek energetyczny potrzebny do procesu oddychania, a także spowolnienie procesu starzenia się organizmu poprzez dotlenienie i lepsze odżywienie wszystkich nawet najbardziej odległych komórek ciała. W taki sposób niweluje niedotlenienie i wszystkie jego objawy. 

Jakie działanie ma Normobaria na migrenę?

W napadzie migreny ulgę przynoszą tabletki przeciwbólowe, jednak nie zawsze są one tak skuteczne, jak chcieliby chorzy. Właśnie dlatego szukają oni alternatywnych metod leczenia. Okazuje się, że tlenoterapia w wysokim ciśnieniu może przerwać napad migrenowy. Staje się to przez zwiększenie ilości tlenu w krwi i mózgu, a co za tym idzie, obkurczają się naczynia krwionośne i ból przestaje być dokuczliwy. Migrena zaczyna się od skurczu naczyń mózgowych, a te zostają obkurczone właśnie dzięki dotlenieniu, Systematyczne korzystanie z kapsuły normobarycznej pozwala także na zmniejszenie liczby migren oraz ich nasilenia. Jest to terapia w pełni bezpieczna i nieinwazyjna, która ma pozytywny wpływ na cały organizm. Wspomaga ona leczenie nie tylko migreny, ale także innych schorzeń o podłożu neurologicznym oraz wielu chorób.  Dzięki odpowiedniemu dotlenieniu organizm szybko się regeneruje. 

 


Zobacz poprzednie wpisy: