Komórki macierzyste to pierwotne, niedojrzałe komórki organizmu, mające nieograniczoną zdolność do namnażania, różnicowania i przekształcania się w inne, wyspecjalizowane rodzaje komórek.

Co to oznacza❓

Komórki macierzyste dzielą się dając początek innym komórkom, które z kolei różnicują się podczas dalszych podziałów tworząc komórki krwi (krwinki czerwone, krwinki białe, płytki krwi i limfocyty) oraz komórki, które dają początek komórkom m.in. tkanki kostnej, tłuszczowej, mięśniowej, nerwowej oraz nabłonkowej.

📌Co najważniejsze, komórki macierzyste, krążąc po organizmie rozpoznają uszkodzone tkanki oraz przyczyniają się do ich odbudowy. Dzięki takim właściwościom Nasz organizm szybciej się regeneruje, przyspieszając okres rekonwalescencji i wydłużając Nasze życie.

Komórki macierzyste a komora normobaryczna

Jak pokazują badania naukowe, tlen pod wysokim ciśnieniem stymuluje szpik kostny do produkcji komórek macierzystych oraz pobudza je do działań regeneracyjnych.

Terapia tlenowa to w 100% bezpieczna, nieinwazyjna metoda leczenia, przeznaczona nie tylko dla osób chorych, ale także dla wszystkich, którzy chcą zminimalizować niekorzystne zmiany związane ze starzeniem się organizmu oraz dla tych, którzy uprawiają intensywnie sport i potrzebują szybkiej regeneracji organizmu.