W obecnych czasach staramy się dbać o zdrowie w każdy możliwy sposób. Pragniemy zachować witalność, świeżość umysłu i sprawne ciało przez całe życie. Coraz świadomiej korzystamy z nowych technologii, zabiegów kosmetologicznych, czy tych zakresów medycyny estetycznej. Tak samo codziennością stały się wizyty w SPA, centrach fitness i korzystanie z siłowni. Wśród tych możliwości pojawia się kapsuła normobaryczna. 

Jak działa kapsuła?

Izolowane warunki kapsuły pozwalają na przebywanie w podwyższonym do 1500hPa ciśnieniu. Ponadto czyste powietrze o podwyższonej zawartości tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. Te dwie kwestie pozwalają na maksymalne dotlenienie organizmu na poziomie komórkowym. Cała sesja trwa 90 minut, jest to czas pełen relaksu, gdyż przebywanie we właściwej kapsule to czysty odpoczynek i czas dla nas. Cała sesja składa się z 3 części, gdzie pierwsza i ostatnia są przystosowywaniem z normalnego do wyższego ciśnienia i odwrotnie. Przez całe 90 minut goście w kapsule są monitorowani przez personel. 

Jak pobyt w kapsule wpływa na zdrowie?

Pobyt w kapsule normobarycznej pozwala na całkowite dotlenienie organizmu na poziomie komórkowym, ale to jeszcze nie wszystko. Przebywanie w warunkach, jakie panują w kapsule, pozwala skutecznie spowolnić procesy starzenia się ciała. Sesja ma duży wpływ na zdrowie, już nawet 90 minut wspomaga leczenie pourazowe mięśni, ścięgien i kości. Ponadto przyspiesza regenerację po zabiegach również neurologicznych, zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu, zwiększa zdolność zapamiętywania, redukuje obrzęki, wzmacnia układ krążenia i oddechowy, zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów odpowiedzialnych za zdrowe i mocne kości. A co najważniejsze dla odporności i sezonu przeziębień, warunki w kapsule mają działanie przeciwzapalne, co jest niezwykle ważne. 

Jakie są plusy sesji w kapsule?

Sesja w kapsule ewidentnie wpływa na nasze zdrowie i to pod wieloma względami, poza stricte zdrowotnymi plusami ma także inne. Przede wszystkim tlenoterapia w podwyższonym ciśnieniu  spowalnia starzenie się organizmu poprzez dotlenienie i lepsze odżywienie wszystkich najbardziej odległych komórek ciała. Zwiększa także wydolność psychiczną i fizyczną oraz zdolność zapamiętywanie. Stymuluje komórki, dzięki czemu nasza skóra staje się jędrna i bardziej elastyczna. Sesje w komorze normobarycznej regenerują naskórek, redukują tkankę tłuszczową i co równie istotne wpływają bakteriobójczo. Kapsuła długowieczności to innowacyjna i bezinwazyjna metoda anti-aging, która prowadzi do kompleksowej stabilizacji i odnowy całego organizmu. Spektakularne efekty, to także kwestia odpoczynku dla umysłu.

 

 


Zobacz poprzednie wpisy: