Kapsuła z podwyższonym ciśnieniem barycznym do 1500 kPa  oraz podwyższoną zawartością tlenu, dwutlenku węgla i wodoru wpływa fantastycznie na organizm. Wyższe ciśnienie podnosi poziom tlenu we krwii, dwutlenek węgla ułatwia uwalnianie tlenu z hemoglobiny, co powoduje maksymalne dotlenienie organizmu na poziomie komórkowym. Wodór za to potęguje działanie odmładzające i spowalnia proces podziału komórek, co wpływa na wydłużenie ich życia. Ponadto wodór działa jako silny antyoksydant i zwalcza wolne rodniki, które przyśpieszają starzenie się organizmu. 

Jakie są korzyści dla zdrowia?

Sesja w kapsule normobarycznej prowadzi do kompleksowej stabilizacji i odnowy całego ciała. Normatywny skład powietrza i podwyższone ciśnienie wpływają zbawiennie na nasze zdrowie. Sesja w kapsule wspomaga leczenie pourazowe mięśni, ścięgien i kości oraz przyspiesza regenerację po zabiegach również tych neurologicznych. Ponadto zwiększa się wydolność fizyczna i psychiczna organizmu oraz zdolność zapamiętywania. Pobyt w kapsule redukuje także obrzęki, działa przeciwzapalnie, wzmacnia układ krążenia i układ oddechowy oraz zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów, które są odpowiedzialne za zdrowe i mocne kości. 

Jakie są korzyści dla urody?

Kapsuła normobaryczna to także fantastyczne działanie na naszą urodę. Sesja w kapsule jest bowiem innowacyjną i zupełnie bezinwazyjną metodą anti-aging. Wśród korzyści dla naszego wyglądu możemy zauważyć spowolnienie procesu starzenia się organizmy poprzez dotlenienie i tym samym efektywne odżywienie wszystkich komórek organizmu. Co ciekawe podwyższone ciśnienie i wzbogacone o tlen, dwutlenek węgla i wodór powietrze stymuluje komórki skóry, czyli fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, czego efektem jest jędrna i elastyczna skóra. Ponadto sesja w kapsule działa bakteriobójczo, redukuje tkankę tłuszczową, przyspiesza proces oczyszczania się organizmu z toksyn oraz regeneruje naskórek. 

Jakie są korzyści dla aktywnych?

Tlenoterapia  w podwyższonym ciśnieniu barycznym jest doskonała także dla wszystkich, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Sesja w kapsule redukuje obrzęki, wspomaga leczenie po doznanych urazach, przyspiesza regenerację powysiłkową, wzmacnia układ oddechowy i układ krążenia, stabilizuje masę ciała, poprawia wydolność i co najważniejsze obniża wydatek energetyczny potrzebny do procesu oddychania. Jeśli zależy Wam na szybkiej regeneracji organizmu po aktywnych treningach lub urazach, czy kontuzjach to warto zdecydować się na wizytę w kapsule normobarycznej. 

 


Zobacz inne nasze wpisy: