Normobaryczne Centrum Długowieczności to miejsce, gdzie rzuca się wyzwanie dotychczasowym sposobom walki ze starzeniem organizmu. Innowacyjna technologia podwyższonego ciśnienia daje rewelacyjne efekty w odmładzaniu i regeneracji organizmu. Sprawne ciało, witalność i świeżość umysłu to aspekty życia, o które staramy się dbać, najlepiej jak potrafimy. Dotlenienie organizmu działa na poziomie komórkowym, dzięki podwyższonemu ciśnieniu, a dodany do atmosfery kapsuły wodór spowalnia podział komórek i działa jako antyoksydant. Kapsuła normobaryczna to rozwiązanie, które zapewnia fantastyczne efekty. 

Jak wygląda kapsuła?

Normobarius to kapsuła, która została wyposażona w najnowsze technologie. Całość tworzy ekskluzywne centrum rehabilitacji tlenowej, które oddziałuje na cały organizm człowieka. Kapsuła normobaryczna to najwyższy komfort odpoczynku dla naszych gości. Wysoki standard umożliwia wykorzystanie w pełni panujących w kapsule warunków i relaks w czasie seansu. Ciśnienie panujące w kapsule to 1500 hPa, a atmosfera wzbogacona jest o wyższą zawartość wodoru, dwutlenku węgla i tlenu.

Jakie są fazy sesji w kapsule?

Sesja w kapsule normobarycznej składa się z 3 faz. Cały pobyt w kapsule trwa 90 minut i nie wymaga żadnych poprzedzających ją przygotowań. W trakcie sesji goście są stale monitorowani przez personel i mogą wezwać obsługę w dowolnym momencie. 

  1. Pierwszą z faz jest kompresja. Jest to kilkuminutowy pobyt w specjalnej śluzie. W czasie tego pobytu organizm powoli przyzwyczaja się do rosnącego ciśnienia. Tej fazie mogą towarzyszyć odczucia podobne do tych, których doświadczamy podczas startu czy lądowania samolotu, to jest zatykanie uszu. Przełykanie śliny, ziewanie bądź przedmuchiwanie uszu przy jednoczesnym zatykaniu nosa eliminują te objawy, o czym informujemy naszych gości. 
  2. Drugą fazą jest sesja właściwa. Po osiągnięciu docelowego ciśnienia na poziomie 1500 hPa przechodzi się do komfortowych pomieszczeń o wysokim standardzie. To czas na nasz relaks i oddanie się działaniu ciśnienia i wzbogaconej atmosfery. W czasie sesji możesz czytać, słuchać muzyki, przeglądać internet, obejrzeć film lub po prostu odpoczywać. Tylko od Ciebie zależy, jak chcesz się zrelaksować. Z naszej strony zapewniamy spokój, dyskrecję oraz wszelkie udogodnienia.
  3. Trzecia faza do dekompresja, czyli odwrotność pierwszej fazy. Trwa ona kilka minut i w jej trakcie ciśnienie jest stopniowo obniżane, aż do wartości panującej na zewnątrz. 

Jakie są korzyści?

Korzyści z tlenoterapii w podwyższonym ciśnieniu barycznym są udowodnione w licznych badaniach naukowych. Wśród korzyści znajduje się przede wszystkim spowolnienie starzenia się organizmy poprzez dotlenienie i lepsze odżywienie wszystkich nawet najbardziej odległych komórek ciała. Ponadto terapia zwiększa fizyczną i psychiczną wydolność organizmu, stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększa aktywność komórek odpowiadających za zdrowe i mocne kości, pozwala na szybszą regenerację po zabiegach i zwiększa zdolność zapamiętywania. 

 


Zobacz inne nasze wpisy: